W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na remont kościoła.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Piaski. Sprzątali: Zofia Klimara, Jadwiga Kusior, Elżbieta Fuczek, Teresa Basza, Halina Adamska, Bogusława Mucha, Alicja Nędza, Małgorzata Wanat, Antonina Nędza, Barbara Parzymięso.     

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Kościelna.

O porządki bardzo proszę w piątek od godz. 16.00.

 

Za ławkami do nabycia prasa katolicka.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

Dzisiaj – bł. Rodzina Ulmów: Wiktoria i Józef oraz siódemka ich dzieci, Miłosierni Samarytanie z Markowej, którzy zginęli, ponieważ chcieli ocalić swoich sąsiadów i przyjaciół żydowskiego pochodzenia].

 

W poniedziałek – św. Jan z Dukli, najpierw pustelnik, a potem franciszkański kapłan, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja.

 

W czwartek – św. Benedykt z Nursji, opat i patron Europy, autor słynnej „Reguły”, uważany za duchowego ojca wszystkich mnichów Kościoła zachodniego.

 

W piątek – św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski, energicznie występujący w jej obronie wobec cesarza Henryka II.

 

W sobotę – św. św. Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz