Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wieczorem wspólnie odprawiamy nabożeństwa ze śpiewem Litanii do Serca Bożego; w niedziele o godz. 15.00, od poniedziałku do czwartku włącznie czynimy w czasie procesji eucharystycznej o godz. 17.30. Od piątku po wieczornej Mszy Świętej.

 

Trwamy w „oktawie” uroczystości Bożego Ciała. Na jej zakończenie, w czwartek po procesji i mszy św. poświęcimy „wianki” z ziołami i nowalijkami, a następnie Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza na konkurs wianków.

 

Składam serdeczne podziękowania wszystkim uczestniczącym w procesji Bożego Ciała, przygotowującym ołtarze, asyście od sztandarów, chorągwi, feretronów, baldachimu, dzieciom sypiącym kwiaty, paniom prowadzącym śpiew. Dziękuję Strażakom za zabezpieczenie trasy i wszystkim, którzy przystroili swoje posesje i domy.

 

W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nasza poranna msza św. będzie miała wymiar szczególny. Jak każdego pierwszego piątku będziemy chcieli wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie, lecz także będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi oraz źródło własnego uświęcenia.

W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Spowiedź rano przed mszą św. i popołudniu od godz. 16.30 do 18.00.

Do chorych pójdę od godz. 8.00.

 

W sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam na Mszę Świętą w kaplicy na Małym Mętkowie o godz.16.30, którą odprawię w intencji wszystkich darczyńców.

 

W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 10.30, uczniowie z klasy IV obchodzić będą rocznicę I Komunii Św.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na remont kościoła. W maju zebraliśmy 18 350 zł.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy II i III. Sprzątali: Barbara Lelito i Elżbieta Kwarciak. W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Podlesie.

O porządki bardzo proszę w sobotę o godz. 9.00.

 

Za ławkami do nabycia prasa katolicka. Dla dzieci jest czerwcowy numer STASIA.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

W poniedziałek – św. św. Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy, którzy dołączyli do grona sławnych męczenników początków chrześcijaństwa z terenów północnej Afryki.

 

W środę – św. Bonifacy, apostoł i ewangelizator Europy Zachodniej, który poniósł śmierć podczas jednej z wypraw misyjnych w Saksonii.

 

W sobotę – św. Jadwiga, król Polski, która przeznaczyła wszystkie swe klejnoty, szaty, pieniądze i wszystek strój królewski na pomoc dla biednych i na odnowienie Uniwersytetu Krakowskiego.

  

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz