W tym tygodniu zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych, które odprawiamy tu w kościele w poniedziałki, środy, piątki, soboty o godz. 17.30, a w niedziele o 15.00.

 

W środę, 8 maja, w przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji.

 

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy  Bębenki.  Sprzątali: Halina Ptasińska, Bogusława Bogacz, Józefa Szala, Bożena Firek, Bogusława Podlipska, Mariusz Podlipski.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Wilczak. O porządki bardzo prosimy w piątek od godz. 16.00.

 

Bardzo serdecznie dziękuję Państwu Olszowikom z tartaku za ofiarowanie parafii desek na pozostałą część ogrodzenia wzdłuż ul. Św. Floriana.  Mamy już cały materiał, więc będziemy mogli rozpocząć prace. Zapraszam wszystkich dysponujących odrobiną czasu, do włączenia się w te prace, tak jak to miało miejsce w ubiegłym roku. Z tej części ogrodzenia trzeba będzie zdjąć wszystkie daszki, usunąć uszkodzone belki, pozostałe wyczyścić, uzupełnić zdrowymi, pomalować murki i wreszcie przykryć nowymi daszkami.

 

Bóg zapłać również za wszelkie ofiary składane na remont kościoła.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

W poniedziałek – św. św. Apostołowie Filip i Jakub: Filip to ten, który do Jezusa przyprowadził Natanaela (Bartłomieja) i prosił Mistrza, by pokazał mu Ojca. Jakub zwany Młodszym to aktywny uczestnik tak zwanego Soboru Jerozolimskiego i przewodniczący gminy chrześcijańskiej w Jerozolimie, któremu przypisuje się autorstwo jednego z nowotestamentalnych listów.

 

W środę – św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron naszej ojczyzny oraz Archidiecezji Krakowskiej, który stanął w obronie królewskich poddanych i nie wahał się upomnieć króla Bolesława Śmiałego.

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz