Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą.

 

Nasza parafia raduje się uroczystością I Komunii Świętej uczniów klasy III. Dziękuję rodzicom za piękne przygotowanie kościoła, za porządki wokół kościoła i za dar ołtarza: pozłacaną kustodię, mosiężny lawaterz, waskulum, etui na pateny komunijne.

 

Dzieci z klas IV rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej będą obchodzić 9 czerwca na mszy św. o godz. 10.30.

 

Jutro zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących – Matki Kościoła w Jej święto poświęcone temu tytułowi, który uroczyście potwierdził papież Święty Paweł VI w listopadzie 1964 roku.

Natomiast w piątek 24 maja przypada wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych i jest to dzień szczególnej modlitwy za Kościół w Chinach.

 

W środę, 22 maja wspominamy św. Ritę z Casci, „drogocenną perłę Umbrii”, która należy do najbardziej popularnych świętych na świecie i jest przyzywana w bardzo trudnych sprawach.

Po majówce odmówimy koronkę do św. Rity, a po mszy św. dalszy ciąg nowenny ku jej czci z poświęceniem róż.

 

W najbliższy czwartek oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Święto to zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI.

 

W przyszłą niedzielę, w uroczystość Najświętszej Trójcy.

W związku z tym w przeddzień tej uroczystości o godz. 16.30 będzie odprawiona msza św. w kaplicy na Dużym Mętkowie w intencji parafian wspierających finansowo renowacje kościoła i poświęcających swój czas na różnego rodzaju prace przy naszym kościele.

W najbliższą sobotę pielgrzymujemy na Jasną Górę. Wyjazd z parkingu przy szkole. Zbiórka o 5.45. Młodzież szkolna i emeryci proszeni są o zabranie legitymacji.

 

W przyszłą niedzielę przypada również święto naszych mam. W tym dniu będziemy się modlić za nasze kochane mamy. Zapraszam wszystkie mamy ze swoimi dziećmi na mszę św. o godz. 10.30.

 

30 maja, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku z procesją eucharystyczną pójdziemy na Duży Mętków. Ołtarze będą:

1 – U Państwa Klimarów – dzielnica Piaski i Kościelna

2 – w kaplicy – Wiślana i Kasperczyków

3 – przy OSP – przygotowują Strażacy

4 – przy dzwonnicy – Podbagnie, Do Bębenek i Bębenki

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na remont kościoła.

 

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy I.

 

  

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz