W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Za pobożny udział w procesji i po spełnieniu zwykłych warunków można zyskać odpust zupełny. Msze Święte tego dnia według porządku niedzielnego.

Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 10.30 przejdzie następującą trasą:

Ks. Karola Wojtyły z 1 ołtarzem u p. Klimarów – Piaski i Kościelna,

następnie do kaplicy na Dużym Mętkowie – drugi ołtarz – Wiślana i Kasperczyków

Nadwiślańska i św. Floriana – trzeci ołtarz przy OSP – strażacy

na dzwonnicy czwarty ołtarz – Podbagnie, Do Bębenek i Bębenki.

 

Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszam do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwoneczków, panów do baldachimu, dzieci komunijne, grupy parafialne, strażaków, górników. Zewnętrznym wyrazem wiary jest też przystrojenie naszych domów i płotów na trasie procesji.

 

Od piątku przez najbliższy tydzień Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.30, a następnie procesja z Najświętszym Sakramentem. Po nabożeństwie msza św. o godz. 18.00. Niech nie zabraknie asyst procesyjnych, dzieci komunijnych, dzieci sypiących kwiaty.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na remont kościoła.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy I. Sprzątali: Ewa Olszowik, Zofia Kosowska, Marita Kosowska, Karolina Paliwoda, Agnieszka Sarna. W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy II i III.

O porządki bardzo proszę w piątek o godz. 16.00.

 

  

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

W poniedziałek – św. Paweł VI, papież, który dokończył rozpoczęty Sobór Watykański II i podjął realizację jego postanowień, a który zapoczątkował też dzieło pielgrzymowania do wspólnot kościelnych w wielu krajach.

We wtorek – bł. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, który odegrał znaczącą rolę w najnowszej historii naszego narodu i Kościoła w Polsce, stał się prawdziwym interrexem – przywódcą narodu polskiego, można powiedzieć nawet ojcem i doskonałym pedagogiem.

W środę – św. Urszula Ledóchowska, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, która podjęła się kształtowania właściwych postaw u młodego pokolenia.

W sobotę – św. Justyn, filozof i męczennik, który po przyjęciu wiary chrześcijańskiej stał się gorliwym jej obrońcą i dzięki któremu posiadamy pierwsze opisy przebiegu Eucharystii.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz