W poniedziałek naszą modlitwą ogarniemy wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Jest to Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

 

W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiali przed wieczorną Mszą Świętą, oprócz wtorku i czwartku, wtedy zachęcam do śpiewania litanii przy kapliczkach.

W tym dniu przypada również wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika, zatem w czasie Mszy Świętej i nabożeństwa majowego będziemy się modlić za wszystkich pracujących.

 

W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze będą odprawione jak w niedziele. Podczas Eucharystii o godz. 10.30 będziemy się szczególnie modlić w intencji naszych strażaków. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Będzie to też pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed dopołudniowymi mszami świętymi. Do chorych pójdę zaraz po mszy św. o godz. 8.00.

 

Sobota będzie pierwszą miesiąca. Przed wieczorną Mszą Św. odprawimy nabożeństwo majowe i odmówimy Różaniec.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Do Bębenek.  Sprzątali: Danuta Ziajka, Zofia Jaros, Joanna Mucha, Kamila Szumniak, Katarzyna Bolek, Bogumiła Pająk, Aneta Piegzik, Marika Noworyta, Józefa Paliwoda z ul. Świerkowej.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Bębenki. O porządki bardzo prosimy w sobotę od godz. 9.00. 

 

Bóg zapłać za ofiary na remont dachu składane na tacę czy wpłacane na konto parafialne. W kwietniu zebraliśmy łącznie 32 400zł.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

W poniedziałek – św. Katarzyna ze Sieny, dziewica, doktor Kościoła i patronka Europy, która odegrała w historii Kościoła i średniowiecznej Europy bardzo doniosłą rolę.

 

W środę – św. Józef, ziemski opiekun Pana Jezusa, którego w tym dniu czcimy jako patrona i orędownika pracujących i poszukujących pracy.

 

W czwartek – św. Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i doktor Kościoła, jeden z wybitnych ojców Kościoła broniących bóstwa Chrystusa oraz autor znakomitych dzieł w obronie wiary.

 

W sobotę – św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron i orędownik strażaków oraz hutników.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz