W poniedziałek wspominamy św. Bonifacego, biskupa o męczennika.

 

W środę nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30 połączone z odśpiewaniem Litanii do Serca Pana Jezusa.

 

W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte według porządku niedzielnego. Po Mszy Świętej o godz. 10.30 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy na Mały Mętków. W czasie procesji będziemy śpiewać „[…] zagrody nasze widzieć przychodzi / i jak się Jego dzieciom powodzi” –. Zatroszczmy się o przystrojenie domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem.

Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, chłopców do funkcji dzwonników, asysty do niesienia baldachimu, feretronów, sztandarów. Strażaków proszę o zabezpieczenie trasy procesji. Tak jak zapowiadałem wcześniej pójdziemy do kapliczki, a następnie Struga, Cichy Kącik, Wilczak i Ks. Karola Wojtyły do kościoła. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy:

Pierwszy u państwa Pająk i Scherer – dzielnica Podlesie

Drugi w kapliczce – dzielnica II i III

Trzeci u państwa Sarnów – dzielnica I

Czwarty na dzwonnicy –  dzielnica Wilczak

Za pobożny udział w procesji i spełniając zwykłe warunki można zyskać odpust zupełny.

 

Przez całą oktawę Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe z procesją o godz. 18.30. Zapraszam asystę procesyjną, dzieci komunijne i dziewczynki do sypania kwiatów.

 

W piątek po Bożym Ciele Dzieci Pierwszokomunijne wraz z rodzicami jadą na pielgrzymkę do Sióstr Albertynek w Zakopanem na Kalatówkach. Jest jeszcze 10 miejsc wolnych w autokarze. Jeśli ktoś byłby chętny na wyjazd, to można się zgłosić w zakrystii. Wyjazd o godz. 7.30, koszt 50 zł.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Podlesie. Sprzątali: Monika Jaros, Zofia Lech, Anna Pająk, Sabina Rucka, Marta Lelito. W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Podbagnie. O porządki bardzo prosimy w piątek od 16.00. 

 

Za ławkami do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny i czerwcowy numer STASIA.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę wszelkich łask Bożych i opieki świętych patronów.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz