Zapraszam na nabożeństwa majowe w naszym kościele w poniedziałki, środy, piątki i soboty o godz. 18.30, w niedzielę o godz. 15.00. Natomiast we wtorki i czwartki proszę, aby śpiewać Litanię do Matki Bożej przy kapliczkach.

 

We wtorek obchodzimy święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski.

 

W środę w ramach majówki nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

 

Najbliższy piątek będzie trzecim miesiąca. O godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone Koronką do Miłosierdzia Bożego.

 

W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystość I Komunii Świętej na mszy św. o godz. 12.00. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin w sobotę o godz. 9.00.

Próby przed Komunią będą w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00.

 

Zakończyły się wybory do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Wyniki głosowania w poszczególnych rejonach wywieszone są w przedsionku kościoła. Wolą parafian jest, aby w Radzie parafialnej pracowali: Stanisław Sarna, Katarzyna Parzymięso, Zbigniew Opyd, Henryk Paczuski, Wiesław Kuchta i Kamila Szumniak. Jeżeli ktoś z wybranych nie czuje się na siłach, by uczestniczyć w pracach Rady Parafialnej, bardzo proszę o podejście do zakrystii. W przypadku wycofania się kandydata z największą liczbą głosów, automatycznie do Rady wchodzi druga osoba.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy I. Sprzątali: Zofia Osadzińska, Zofia Kosowska, Marita Kosowska, Agnieszka Sarna. W tym tygodniu troskę o kościół powierzam rodzicom dzieci komunijnych.     

 

Za ławkami do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę wszelkich łask Bożych i opieki świętych patronów.

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz