W dniu dzisiejszym dzieci z kl. IV obchodzą rocznicę  swojej I Komunii świętej.

 

W poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt obchodzony jako święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

Na mszę św. o godz. 19.00 zapraszam młodzież która w tym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania. Po mszy św. spotkanie.

Rodzice młodzieży przystępującej w tym roku do bierzmowania są zaproszeni na spotkanie organizacyjne do kościoła w Babicach dzisiaj na godz. 17.30.

 

W środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 18.30 zakończenie nabożeństw majowych i nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

 

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 

W miesiącu czerwcu będziemy odmawiać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedziele na nabożeństwie o godz. 15.00, a w dni powszednie po mszach świętych.

 

Najbliższy piątek będzie pierwszym miesiąca. Spowiedź rano przed mszą św. oraz od godz. 17.00 do 18.30. O godz. 18.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Do chorych z posługą sakramentalną pójdę o godz. 8.00.

 

W sobotę wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy.

O godz. 17.00 zapraszam na mszę świętą do kaplicy na Dużym Mętkowie, którą będę sprawował w intencji wszystkich mieszkańców.

 

Jest to też pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Serdecznie zapraszam na to piękne nabożeństwo, o które prosiła Maryja.

 

Duszpasterską Radę Parafialną  zapraszam na pierwsze spotkanie w sobotę po mszy św. wieczornej.

 

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy II i III. Sprzątali: Barbara Lelito, Elżbieta Kwarciak, Katarzyna Parzymięso, Grażyna Wierzbic, Małgorzata Szeliga i Malwina Kasperczyk. W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Podlesie. O porządki bardzo prosimy w piątek od 16.00. 

 

Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. W tym roku w procesji pójdziemy na Mały Mętków. Chciałbym, aby ołtarze były:

Pierwszy u państwa Pająk i Scherer – dzielnica Podlesie

Drugi w kapliczce – dzielnica II i III

Trzeci u państwa Sarnów – dzielnica I

Czwarty na dzwonnicy –  dzielnica Wilczak

 

Za ławkami do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny i czerwcowy numer STASIA. Jest też nowy kwartalnik wydawnictwa niedziela „Niedziela – Magazyn” o tematyce historyczno-patriotycznej. W pierwszym numerze niezwykle ciekawe artykuły o rodzinie Ulmów, o cudach „łez” Matki Bożej, tajemnicach archiwum Watykańskiego, o historii Jasnej Góry, o tym jak to pandemie wpłynęły na praktykę chrztu dzieci. Całość to 100 stron w cenie 15 zł.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę wszelkich łask Bożych i opieki świętych patronów.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz