W maju, w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w poniedziałki, środy, piątki i soboty o godz. 18.30, w niedzielę o godz. 15.00. Natomiast we wtorki i czwartki proszę, aby śpiewać Litanię do Matki Bożej przy kapliczkach.

Uroczyste rozpoczęcie nabożeństw z procesją dzisiaj o godz. 15.00.

 

W poniedziałek wspomnienie św. Józefa – rzemieślnika.

 

We wtorek, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

 

W środę, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane jak w niedziele.

Na mszę świętą o godz. 10.30 zapraszam wszystkich strażaków do wspólnej modlitwy na mszy św. o błogosławieństwo Boże, opiekę św. Floriana w bezpiecznej służbie, a dla zmarłych o chwałę nieba.

 

W czwartek wspomnienie św. Floriana.

 

Najbliższy piątek będzie pierwszym miesiąca. Spowiedź rano pół godziny przed mszą św. i popołudniu od godz. 17.00.

Do chorych zgłoszonych wcześniej w zakrystii pójdę od godz. 8.00.

 

W sobotę, 6 maja, w liturgii będziemy obchodzili święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

 

W sobotę w ramach majówki odprawimy nabożeństwo I soboty miesiąca. Zapraszam do wspólnej modlitwy, którą poprowadzą Dzieci Maryi.

 

Dzisiaj rozpoczyna się druga tura wyborów do Rady Parafialnej. Każda osoba może wskazać jednego kandydata ze swojej dzielnicy. Na stoliku znajdują się kartki do głosowania z kandydatami. Głosujemy przez postawienie krzyżyka przy jednym nazwisku. Kartkę możemy zabrać do domu i oddać do przyszłej niedzieli wrzucając ją do skrzynki przy stoliku z gazetami. 

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Bębenki. Sprzątali: Halina Ptasińska, Katarzyna Kieres, Bogusława Bogacz, Józefa Szala, Mariusz Podlipski.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Wilczak.     

O porządki bardzo prosimy w piątek od godz. 16.00.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim składającym ofiary na potrzeby parafii i cele remontowe. Bardzo dziękuję ofiarodawcom za ufundowanie czterech świec na boczne ołtarze, Róży wotywnej, która znajdzie się w najbliższym czasie przy relikwiach św. Rity oraz bukietu róż biało-czerwonych przed ołtarz.

 

Za ławkami do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny i majowy numer Stasia.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę wszelkich łask Bożych i opieki świętych patronów.

 

W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszła do wieczności Józefa Drabiec. Polecajmy ją miłosiernemu Bogu w naszych modlitwach.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz