Dzisiaj przypada kolejna rocznica odejścia do domu Ojca św. Jana Pawła II.

W związku z kampanią nienawiści i oszczerstw pod adresem największego z rodu Polaków, dzisiaj w godz. od 20.00 do 22.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą, którą szczególnie ukochał Jan Paweł II. O godz. 20.00 zapraszam Róże Różańcowe, aby poprowadziły adorację, natomiast o godz. 21.00 odśpiewamy Apel Jasnogórski, a następnie modlić się będziemy do Bożego Miłosierdzia.

Bardzo proszę, aby wszyscy, którzy mają wiarę w sercu, przyszli prosić Boga o poszanowanie w naszym narodzie chrześcijańskich wartości. Niech nasza obecność tutaj będzie uświadomieniem sobie, że jesteśmy jedną rodziną Bożą, która nie zgadza się na szarganie naszego dobrego imienia i rzucanie pomówień i oszczerstw pod adresem naszego Wielkiego Świętego. Nasza obecność tutaj jest opowiedzeniem się po stronie Chrystusa.

 

Rozpoczynamy Wielki Tydzień męki, śmierci i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego.

 

Do chorych z posługą sakramentalną pójdę jutro od godz. 15.00.

 

W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.

 

Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do Ciemnicy. Za śpiew hymnu „Sław, języku, Tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 22.00.

 

Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela.

Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 8.00. O godz. 15.00 koronka do miłosierdzia Bożego. Tego dnia zachęcam do indywidualnego odprawienia Drogi Krzyżowej, chodząc od stacji do stacji. Można za to zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim potrwa do godz. 22.00. Strażaków zapraszam do trzymania warty przy grobie.

Ofiary składane tego dnia na tacę oraz przy adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

W Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim od godz. 8.00.

Święcenie pokarmów przed kościołem co pół godziny od 9.00 do 13.00.

Świętowanie uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy już w sobotę Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. To najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Serdecznie zapraszam wszystkich do licznego udziału w tej celebracji. Przyjdźmy ze świecami na odnowienie przyrzeczeń chrztu św. Na zakończenie liturgii wyruszymy z procesją rezurekcyjną wokół kościoła.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Wiślana. Sprzątali: Krystyna Szafran, Adela Wierzba, Danuta Tuczek, Jolanta Szala oraz Katarzyna Szostek.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Kasperczyków i Piaski.     

O porządki bardzo prosimy w środę od godz. 8.00.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz