Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

 

Serdeczne słowa wdzięczności kieruję do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.

 

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

 

W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.

 

W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone Koronką do Miłosierdzia Bożego.

 

Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.00 Nabożeństwo godziny miłosierdzia.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Kasperczyków i Piaski. Sprzątali: Teresa Paczuska, Beata Paczuska, Grażyna Wierzba, Alicja Nędza, Wiesława Wróblewska, Teresa Basza, Bogusława Mucha, Teresa Janda, Teresa Drabiec, Zofia Klimara, Elżbieta Fuczek, Jadwiga Kusior, Jolanta Pająk.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Kościelna.     

O porządki bardzo prosimy w sobotę od godz. 8.00.

 

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz