Dzisiaj rozpoczyna się XV Tydzień Biblijny, który pomaga odkrywać i pogłębiać Słowo Boże. Niech będzie to dla nas motywacją, abyśmy sięgnęli do lektury Pisma Świętego, które jest fundamentem poznania Pana Boga i trwania w wierze.

 

W poniedziałek obchodzimy w liturgii Uroczystość św. Wojciecha – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

Na mszę św. o godz. 19.00 zapraszam uczniów z klasy VI którzy przygotowują się do bierzmowania. Po mszy św. spotkanie.

 

We wtorek święto św. Marka – ewangelisty. Tego dnia pamiętajmy w naszych modlitwach o Metropolicie Krakowskim, abp. Marku Jędraszewskim, który tego dnia obchodzi swoje imieniny.

W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.

Na mszę św. o godz. 19.00 zapraszam rodziców i dzieci komunijne. Po mszy św. spotkanie.

 

W sobotę święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy. Jest to też dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

W sobotę o godz. 16.00 na plebanii spotkanie Dzieci Maryi.

 

W przyszłą niedzielę – ostatni dzień kwietnia – o godz. 15.00 tradycyjnie rozpoczniemy nabożeństwa majowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła.

 

Dzisiaj można zgłaszać kandydatów ze swoich dzielnic do Rady Parafialnej. Każda osoba może zgłosić jednego kandydata. Zgłaszamy kandydatów anonimowo, na kartce piszemy nazwę dzielnicy i imię i nazwisko kandydata i składamy do skrzynki przy stoliku z gazetami. Na stoliku znajdują się też kartki, na których nożna głosować. 

 

W tym tygodniu zmienia się numer telefoniczny parafii. Jest on już zamieszczony na stronie internetowej parafii i wywieszony jest w przedsionku kościoła.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Do Bębenek. Sprzątali: Zofia Jaros, Joanna Mucha, Aneta Piegzik, Gabriela Bulek, Józefa Paliwoda z ul. Świerkowej.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Bębenki.     

O porządki bardzo prosimy w piątek od godz. 16.00.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę wszelkich łask Bożych i opieki świętych patronów.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz