Dzisiaj ostatnia niedziela naszego 40-godzinnego nabożeństwa poprzedzającego Wielki Post. Po mszy św. o godz. 10.30 wystawieniem Najświętszego sakramentu. Zakończenie adoracji przed mszą św. o godz. 15.30.

 

W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 17.00

 

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są  wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.

 

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30, a po mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do św. Rity z poświęceniem Róż i oddaniem czci relikwiom świętej.

 

Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.30.

Nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 15.00. W czasie tego nabożeństwa zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Uczestnicząc w nich z wiarą można zyskać odpust zupełny. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Do Bębenek. Sprzątali: Zofia Jaros, Bogumiła Pająk, Janina Jarczyk, Stanisława Handzlik, Agata Noworyta, Kamila Szumniak, Gabriela Bulek. W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Bębenki.     

O porządki bardzo prosimy w sobotę od godz. 8.00.

 

Bóg zapłać za składane ofiary na remont i utrzymanie świątyni.

 

Dzisiejsze spotkanie Rady Parafialnej zostaje odwołane.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz