Dzisiaj gościmy w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” z Krakowa. Dziękujemy za podzielenie się z nami świadectwem pracy na misjach. Po mszy świętej jest możliwość nabycia pamiątek przywiezionych z krajów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na remont szkoły w afrykańskiej Angoli. 

 

Dzisiaj rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo poprzedzające Wielki Post. Po mszy św. o godz. 10.30 wystawieniem Najświętszego sakramentu. Zakończenie adoracji przed mszą św. o godz. 15.30.

 

W poniedziałek wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

 

W piątek wspominamy św. Scholastykę

 

W sobotę wspomnienie NMP z Lourdes, z tej racji na mszy św. wieczornej będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

 

W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 10.30 nasza parafia otrzyma relikwie św. Rity, które docelowo umieścimy w ołtarzu bocznym Serca Pana Jezusa. Święta Rita jest patronką spraw trudnych, orędowniczką w sytuacjach beznadziejnych, za życia naznaczona była stygmatem kolca z korony cierniowej. Zapraszam do przywitania jej relikwii, które z Włoch przywiózł dla nas ks. Piotr Sałaciak i on tę mszę św. będzie celebrował.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Piaski. Sprzątali: Barbara Parzymięso, Antonina Nędza, Zofia Klimara, Anna Cygan, Elżbieta Fuczek, Bogusława Mucha, Teresa Basza, Jadwiga Kusior, Alicja Nędza, Wiesława Wróblewska. W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Kościelna.  O porządki bardzo prosimy w sobotę od godz. 8.00.

 

Za ławkami do nabycia prasa katolicka.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy z nasze wspólnoty parafialnej śp. Józefę Gwiżdż. Wypraszajmy jej chwałę nieba.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz