Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę, za otwarte drzwi, za obecność. Po trzech latach nasze domy zostały pobłogosławione, niech dary Bożej łaski wylewają się obficie w Waszym życiu. Bóg zapłać za składane ofiary, z których ufundowałem 20 mszy św. w intencji parafian na misjach, przekazałem dar na potrzeby księży chorych i emerytów, na potrzeby diecezji i Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie.

Jednocześnie starałem się uaktualnić liczbę parafian czyli osób mieszkających, stale przebywających w naszej parafii. Jest nas 1367 osób, trzy lata temu 1503 osoby. Do tej sumy wliczyłem też mieszkańców kilku czy kilkunastu domów, do których nie wszedłem.

 

We wtorek wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana, patrona wychowawców.

 

W środę o godz. 16.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

W czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte z błogosławieństwem świec w naszej świątyni o godz. 7.00 i 17.00.

 

Tego dnia obchodzimy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

 

W piątek przypada wspomnienie św. Błażeja, szczególnego patrona w chorobach gardła. Na mszy św. o godz. 17.00 będzie błogosławieństwo świec i wiernych za wstawiennictwem św. Błażeja.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano przed mszą św. i popołudniu od godz. 15.30. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone nabożeństwem do Bożego Serca.

Do chorych zgłoszonych wcześniej w zakrystii pójdę od godz. 8.00.

 

W sobotę o godz. 16.30 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Zachęcam do odprawiania nabożeństw pierwszych sobót. Różaniec i rozważania poprowadzą Dzieci Maryi, następnie msza św.

 

Dzieci Maryi zapraszam na spotkanie w sobotę na godz. 15.00.

 

W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po mszy świętej będzie możliwość nabycia pamiątek przywiezionych z krajów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na remont szkoły w afrykańskiej Angoli. 

 

W tym roku 40-godzinne nabożeństwo będziemy przeżywać przez trzy kolejne niedziele poprzedzające Wielki Post. Rozpoczniemy je w najbliższą niedzielę wystawieniem Najświętszego sakramentu po mszy św. o godz. 10.30. Zakończenie adoracji przed mszą św. o godz. 15.30.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Kasperczyków. Sprzątali: Teresa Paczuska, Beata Paczuska, Władysława Lichota, Grażyna Wierzba. W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Piaski.  O porządki bardzo prosimy w sobotę od godz. 8.00.

Za ławkami do nabycia prasa katolicka.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz