W bezpośredniej bliskości Bożego Narodzenia przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Śpiewając kolędy i adorując Syna Bożego w grocie betlejemskiej rozważaliśmy misterium odwiecznego „Słowa, które stało się ciałem, i zamieszkało między nami”. W trzecią niedzielę roku liturgicznego jesteśmy wezwani do wspólnego uwielbienia Ojca Niebieskiego za Słowo Boże, które od Niego pochodzi i jest obecne w Piśmie świętym Starego i Nowego Testamentu. Dziękujmy Ojcu niebieskiemu za ten niezwykły dar Słowa Bożego! Dziękujmy za Pismo święte, które otrzymaliśmy z rąk Kościoła!

We wtorek wspominamy św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

W środę święto Nawrócenie św. Pawła, apostoła. O godz. 16.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

W sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Wiślana. Sprzątali: Barbara Wierzbic, Danuta Tuczek, Jolanta Szala. W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Kasperczyków.  O porządki bardzo prosimy w sobotę od godz. 8.00.

Za ławkami do nabycia prasa katolicka.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz