W poniedziałek 26 grudnia wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika. Poświęcenie owsa o godz. 8.00. Ofiary składane na tacę przesyłamy na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Św. Jana Pawła II.

 

We wtorek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na porannej mszy św. tradycyjne poświęcenie wina. Przed ołtarzem będzie przygotowany stolik, bardzo proszę przed mszą świętą postawić tam wino do poświęcenia.

 

W środę święto Świętych Młodzianków. Z tej racji na nowennie do MB Nieustającej Pomocy będziemy modlić się za wszystkich przedszkolaków i uczniów naszej szkoły.

Na mszy św. o godz. 17.00 będzie błogosławieństwo dzieci. Bardzo proszę rodziców, aby wypraszali łaski i pozwolili Jezusowi błogosławić ich dzieciom.

 

W piątek obchodzić będziemy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się szczególnie za rodziny naszej parafii, aby budując życie na fundamencie wiary pogłębiali swoją miłość.

 

W sobotę wspomnienie św. Sylwestra I – papieża, ostatni dzień roku kalendarzowego. Podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego, które będziemy celebrowali o godz. 16.30, podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.

 

Przyszłą niedziela przeżywana będzie jako Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Z Maryją wejdziemy w Nowy Rok Pański 2023. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny za odmówienie lub odśpiewanie Hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.

 

Zaraz po świętach rozpocznę – zgodnie z zaleceniem Ks. Arcybiskupa – wizytę duszpasterską we sposób tradycyjny. Bardzo proszę, aby była to prawdziwa wspólna, rodzinna modlitwa o błogosławieństwo dla domu.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Wilczak i Dzielnicy I. Sprzątali: Zofia Kosowska, Marita Kosowska, Urszula Osadzińska, Ewa Olszowik, Anna Kuchta, Iwona Kobiela, Krystyna Noworyta, Agnieszka Sarna.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy II i III. 

O porządki bardzo prosimy w sobotę od godz. 8.00.

 

Za ławkami do nabycia prasa katolicka.

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz