Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. W naszej parafii przeżywany również niedzielę powołań. Gościmy Alumnów Seminarium Duchownego w Krakowie, którzy dzielą się z nami swoim świadectwem.

 

W poniedziałek na mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VI. Po mszy św. krótkie spotkanie.

 

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed mszą św. wieczorną. W naszej modlitwie chcemy pamiętać o wszystkich przeżywających trudności życiowe.

 

Najbliższy piątek będzie trzecim miesiąca. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych wypominanych.

 

W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Na mszy św. o godz. 10.30 błogosławieństwo dzieci.

 

Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach przed wieczornymi mszami świętymi a w niedziele o godz. 15.00

 

26 listopada tj. w sobotę, Dzieci Maryi i wszystkie chętne dziewczynki zapraszam na zabawę Andrzejkową, a jednocześnie kończącą miesiąc listopad. Z tej racji dziewczynki przychodzą ucharakteryzowane i przebrane za postacie świętych. Zabawa odbędzie się na plebanii w godzinach od 18.00 do 20.00.  

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Wiślana. Sprzątali: Danuta Tuczek, Adela Wierzba, Barbara Wierzbic, Jolanta Szala.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Kasperczyków. 

O porządki bardzo prosimy w sobotę od godz. 8.00.

 

Za ławkami do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.

 

 W tym tygodniu patronują nam:

 

Czwartek – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231), córka króla Węgier, najpierw gorliwa żona i matka, później tercjarka Świętego Franciszka, oddana pokucie i dziełom miłosierdzia;

 

Piątek – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.

 

 Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz