Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.

 

Po Mszach Świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

W poniedziałek w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

 

We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, paniom na co dzień prowadzącym śpiew, składam serdeczne podziękowanie za upiększanie liturgii i życzę obfitości Bożego błogosławieństwa.

 

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30.

 

W piątek, 25 listopada, odbędzie się w naszym kościele kolejny Koncert Papieski. O godz. 17.00 msza św., która będzie naszym uwielbieniem Pana Boga i podziękowaniem za dar naszej świątyni. Bezpośrednio po mszy św. odbędzie się koncert.

 

W najbliższą sobotę, wraz z Dziećmi Maryi zapraszam wszystkie chętne dziewczynki na zabawę Andrzejkową, a jednocześnie kończącą miesiąc listopad. Z tej racji dziewczynki przychodzą ucharakteryzowane i przebrane za postacie świętych. Zabawa odbędzie się na plebanii w godzinach od 18.00 do 20.00. 

 

W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.

 

Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach przed wieczornymi mszami świętymi a w niedziele o godz. 15.00

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Kasperczyków. Sprzątali: Beata Paczuska, Władysława Lichota, Grażyna Wierzba, Teresa Paczuska, Natalia Olszowik, Antonina Gał.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Piaski. 

O porządki bardzo prosimy w sobotę od godz. 8.00.

 

Za ławkami do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz