Zapraszam do udziału w nabożeństwie różańcowym w dni powszednie o godz. 16.30, w niedzielę o godz. 15.00.

 

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach Różańca.

 

W piątek będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty, szczególnie naszej szkoły w Mętkowie.

 

W sobotę będziemy obchodzili Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w USA w 1988 roku. Wspierajmy naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.

 

W najbliższą niedzielę będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Dzieci i młodzież będzie zbierać ofiary do puszek na wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Na mszy św. o godz. 10.30 błogosławieństwo dzieci.

 

Wypominki roczne i jednorazowe można składać w zakrystii. Kartki wypominkowe wystawione są w przedsionku kościoła.

Pismo Św. mówi, że „Świętą i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych, aby byli od grzechów uwolnieni”. Wypominki to obok Eucharystii jedna z najbardziej popularnych form modlitwy błagalnej za zmarłych, której tradycja sięga X wieku.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Wilczak. Sprzątali: Krystyna Noworyta, Anna Kuchta, Iwona Kobiela.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy I.  

O porządki bardzo prosimy w sobotę od godz. 8.00.

 

Za ławkami do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

czwartek – Błogosławiony Honorat Koźmiński (1829-1916), kapłan z Zakonu Kapucynów, gorliwy duszpasterz, założyciel wielu wspólnot zakonnych;

sobota – Święta Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz