Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego, ale również wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.

 

Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 16.30, w niedzielę o godz. 15.00. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszam do odmawiania różańca w domu.

 

Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

 

Pragnę podziękować dorosłym jak również dzieciom i młodzieży, którzy tworzą Róże Różańcowe, za omadlanie spraw Kościoła, świata i naszych osobistych. Jednocześnie zachęcam do zgłaszania chęci przystępowania do tej przepięknej formy modlitwy.

 

W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca.

Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać rano

przed mszą św. oraz od godz. 15.00 do 16.30.

Do chorych z posługą sakramentalną pójdę od godz. 8.00.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Bębenki. Sprzątali: Bogusława Podlipska, Józefa Szala, Mariusz Podlipski.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Wilczak.  

O porządki bardzo prosimy w sobotę od godz. 9.00.

 

Za ławkami do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny i dla najmłodszych październikowy numer STASIA.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

wtorek, 4 października – Święty Franciszek z Asyżu (1182-1226), założyciel zakonu franciszkańskiego, misjonarz, mistyk;

środa, 5 października – Święta Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica, mistyczka, Apostołka Bożego Miłosierdzia.

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz