Dziś przypada kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami składanymi do puszek po mszy św. wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dziękuję za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach Różańca.

Najbliższy piątek będzie trzecim miesiąca. Z racji różańca nie będzie nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, ale zachęcam do indywidualnego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o godz. 15.30.

Kolejna niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30, w niedzielę o godz. 15.00.

Wypominki roczne i jednorazowe można składać w zakrystii. Kartki wypominkowe wystawione są w przedsionku kościoła.

Pismo Św. mówi, że „Świętą i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych, aby byli od grzechów uwolnieni”. Wypominki to obok Eucharystii jedna z najbardziej popularnych form modlitwy błagalnej za zmarłych, której tradycja sięga X wieku.

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy I. Sprzątali: Zofia Osadzińska, Barbara Paliwoda, Agnieszka Sarna, Zofia Kosowska, Marita Kosowska.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy II i III.

O porządki bardzo prosimy w sobotę od godz. 8.00.

Za ławkami do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronują nam:

Poniedziałek – Święty Ignacy Antiocheński (I/II w.), po Świętym Piotrze biskup Antiochii, męczennik za wiarę;

Wtorek – Święty Łukasz, współpracownik Świętego Pawła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, patron służby zdrowia;

Czwartek – Święty Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, wykładowca teologii i filozofii, człowiek wielkiego miłosierdzia wobec ubogich;

Sobota – Święty Jan Paweł II (1920-2005), papież, wielki czciciel Matki Chrystusa.