Jutro, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Dziękuję wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie. Dzieci zbierające kontrolki różańcowe niech przyniosą swoje podpisane plansze w przyszłą niedzielę do zakrystii.

 

We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte w porządku świątecznym. O godz. 13.30 nabożeństwo za zmarłych z procesją na cmentarz.

 

W środę, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszam na Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 17.00. Pół godziny przed wieczorną mszą św. procesja po kościele z modlitwą wypominkową.  Zapraszam wszystkich do tej tradycyjnej wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych!

 

Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 

Przez cały listopad będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach przed wieczornymi mszami świętymi a w niedziele o godz. 15.00

 

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano przed mszą św. i popołudniu od godz. 15.00. do chorych pójdę od godz. 8.00.

 

Sobota, 5 listopada, to pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 16.30 – serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy wynagradzającej.

 

Wypominki roczne i jednorazowe można składać w zakrystii.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Podlesie. Sprzątali: Zofia Lech, Sabina Rucka, Anna Pająk, Wiesława Lelito, Marta Lelito.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Podbagnie.  

O porządki bardzo prosimy w sobotę od godz. 8.00.

 

 

Za ławkami do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny, a dla dzieci nowy, listopadowy numer STASIA.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

piątek – Święty Karol Boromeusz (1538-1584), biskup Mediolanu, reformator Kościoła, organizator pierwszych seminariów duchownych, wrażliwy na los ubogich.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz