Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.30.

Na mszę św. o godz. 19.00 zapraszam uczniów klasy VI, którzy w tym roku rozpoczynają swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

 

W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

 

W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Zawsze powtarzał, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”. Niech będzie to dla nas motywacją by sięgnąć po Biblię.

 

W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym o godz. 18.30, w niedziele o godz. 15.00.  Natomiast od przyszłego tygodnia różaniec w dni powszednie będzie o godz. 16.30 w związku ze zmianą godziny mszy św. wieczornej.

 

W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w tym miesiącu wpisuje się w nabożeństwo różańcowe o godz. 18.30  – serdecznie zapraszam, szczególnie Dzieci Maryi.

Dzieci Maryi swoje spotkanie będą miały w sobotę o godz. 17.30. Zapraszam do uczestnictwa w spotkaniach wszystkie chętne dziewczynki od kl. 1.

 

W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 10.30 będzie poświęcenie różańca dzieci klasy III.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Do Bębenek. Sprzątali: Danuta Ziajka, Elżbieta Kałuża, Zofia Jaros, Stanisława Handzlik, Bogusława Pająk, Katarzyna Bolek, Joanna Mucha i Józefa Paliwoda              z ul. Świerkowej.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Bębenki.  

O porządki bardzo proszę w piątek od godz. 16.00.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na cele duszpasterstwa dzieci i młodzieży. Zebraliśmy 958 zł.

 

Za ławkami do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny i dla najmłodszych październikowy numer STASIA.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

Wtorek – Święty Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia;

 

Środa – Święty Wacław (ok. 903-929), książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech;

 

Czwartek – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, niebiescy wysłańcy, którzy zrealizowali szczególne zadania w historii zbawienia;

 

Piątek – Święty Hieronim (ok. 345-420), prezbiter, doktor Kościoła, autor przekładu Pisma Świętego na język łaciński (Wulgata);

 

Sobota  – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz