Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.

 

W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem. Tego dnia  we wszystkich parafiach Archidiecezji Krakowskiej zostaną odprawione Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie. W naszym kościele Droga Krzyżowa będzie o godz. 18.00, po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bardzo serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

 

W czwartek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną.

 

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 18.30 zakończone koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

W piątek na mszy św. o godz. 19.00 spotkanie dzieci z kl. III wraz z rodzicami. Po mszy św. zebranie w sprawie I Komunii Św.

 

W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

 

W sobotę o godz. 17.00 na plebanii spotkanie Dzieci Maryi.

 

W najbliższą niedzielę, 18 września, przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Po wszystkich mszach świętych, zgodnie z życzeniem Ks. Arcybiskupa, Dzieci Maryi i Służba Liturgiczna przeprowadzi zbiórkę do puszek na cele duszpasterstwa młodzieży w diecezji, dekanacie i parafii.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Piaski. Sprzątali: Bogusława Mucha, Małgorzata Wanat, Ilona Sowa, Jadwiga Kusior, Magdalena Glistak, Iwona Drabiec, Ewelina Kaszuba, Zofia Klimara, Alicja Nędza.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Kościelna.  

O porządki bardzo proszę w piątek od godz. 16.00.

 

Za ławkami do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.  

 

 W tym tygodniu patronuje nam:

 

wtorek – Święty Jan Chryzostom (ok. 354-407) biskup Konstantynopola, wybitny kaznodzieja, doktor Kościoła;

 

piątek – Święci Korneliusz (ok. 200-253) papież, orędownik jedności Kościoła, i Cyprian (ok. 210-258), biskup Kartaginy, obaj zginęli śmiercią męczeńską.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz