Dzisiaj przeżywamy nasz parafialny odpust i dożynki. Jest to dzień naszego podziękowania za dar Maryi naszej patronki w Jej Jasnogórskiej ikonie oraz za dobre plony.

Składam serdeczne podziękowanie za wieniec dożynkowy mieszkańcom Dużego Mętkowa, dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszej uroczystości: Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Służbie Liturgicznej, Dzieciom Maryi, asyście od baldachimu, feretronów i chorągwi, strażakom, górnikom, dzieciom sypiącym kwiaty i ich rodzicom, p. Sołtysowi, Orkiestrze Górniczej z Libiąża, p. Kusiorowi i p. Fuczek za przycięcie krzewów. Dziękuję panom, którzy poświęcili mnóstwo czasu na prace przy ogrodzeniu kościoła, a koniecznie chcieli zdążyć przed odpustem: p. Wiesławowi Kuchcie, Zbigniewowi Kuchcie, Andrzejowi Paliwodzie, Mieczysławowi Nędzy, Janowi Cyganowi, Janowi Pająkowi, Konradowi Szafranowi, Aleksandrowi Lelito, Janowi Jarosowi, Stanisławowi Kosowskiemu. Dziękuję wszystkim składającym ofiary na potrzeby naszej świątyni, a całkowity koszt odnowienia ogrodzenia od ul. Ks. K. Wojtyły wyniósł 4960 zł.

 

W poniedziałek będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda.

 

W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego będzie w środę 31 sierpnia o godz. 19.00. Wcześniej o godz. 18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Zapraszam dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież ze szkół średnich oraz rodziców. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki.

 

Piątek będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.45; spowiedź od godz. 17.00. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny.

Do chorych zgłoszonych w zakrystii pójdę od godz. 8.00.

 

W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz. 18.30. Zapraszam wszystkich do modlitwy wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, w sposób szczególny Dzieci Maryi.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Podbagnie i Wiślana. Sprzątali: Adela Wierzba, Danuta Tuczek, Katarzyna Jurczyk, Maria Kosowska, Agata Pająk, Małgorzata Zmarzły, Ewelina Wanat, Władysława Kosowska, Małgorzata Olszowik.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Kasperczyków.  

O porządki bardzo proszę w piątek od godz. 16.00.

 

Za ławkami do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny i wrześniowy numer Stasia.

 

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składam najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach. 

 

W tym tygodniu patronuje nam:

 

sobota – Święty Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła.

 

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz