W poniedziałek będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

 

Również w poniedziałek przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Po wieczornej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na zakup środków transportu dla misjonarzy.

 

We wtorek w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.

 

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.

 

W piątek wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Bębenki. Sprzątali: Bogusława Bogacz, Halina Ptasińska, Bożena Firek, Krzysztof Firek.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Wilczak.  

O porządki bardzo proszę w piątek o godz. 16.00.

 

Za ławkami do nabycia prasa katolicka.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej.

 

W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Jana Szymonika. Niech Bóg okaże mu swoje miłosierdzie i wprowadzi do wiekuistego domu.

 

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz