W poniedziałek przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.

 

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. Niech Matka Boża będzie naszą orędowniczką, szczególnie w trudnych sprawach naszego życia.

 

W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

 

W sobotę o godz. 17.00 w kaplicy na Dużym Mętkowie zostanie odprawiona msza św. w intencji wszystkich mieszkańców. Jest to też okazja do dziękczynienia za wszystkich którzy troszczyli się i pielęgnowali wiarę w naszych domach.

 

W najbliższą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Podlesie. Sprzątali: Wiesława Lelito, Marta Lelito, Zofia Lech, Monika Jaros, Stanisława Wawrzacz. W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Podbagnie.  O porządki bardzo proszę w piątek o godz. 16.00.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– środa, 8 czerwca – Święta Jadwiga (1374-1399), królowa, orędowniczka pokoju, patronka życia małżeńskiego i rodzinnego;

– sobota, 11 czerwca – Święty Barnaba (I/II w.), nazywany Apostołem, współpracownik Świętego Pawła, męczennik, orędownik w kłótniach i sporach.

 

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz