W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. Będziemy wypraszać łaski dla ojców, którzy swoje święto będą obchodzić w czwartek.

Na mszę św. o godz. 19.00 zapraszam uczniów z kl. VII przygotowujących się do bierzmowania. Obecność obowiązkowa, proszę przynieść indeksy bierzmowanych.

 

Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa dzisiaj o godz. 15.00, a od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30, a następnie procesja z Najświętszym Sakramentem. Po nabożeństwie msza św. o godz. 19.00. Niech nie zabraknie asyst procesyjnych, dzieci komunijnych, dzieci sypiących kwiaty.

Na zakończenie oktawy Bożego Ciała po mszy św. poświęcenie wianków, a Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza na konkurs wianków.

 

W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów.

Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Na Mszą Świętą w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji, zapraszam dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli w czwartek o godz. 19.00.

 

W sobotę o godz. 16.00 w kaplicy na Małym Mętkowie zostanie odprawiona msza św. w intencji mieszkańców. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich abyśmy przez Niepokalane Serce Maryi wypraszali potrzebne dary.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Wiślana. Sprzątali: Adela Wierzba, Jolanta Szala, Danuta Tuczek, Barbara Wierzbic.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Kasperczyków.  

O porządki bardzo proszę w piątek o godz. 16.00.

 

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do domu Ojca śp. Stanisław Wierzba. Niech dobry Bóg przyjmie go do niebieskiej ojczyzny.

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz