We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

 

W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach.

My będziemy modlić się za wszystkie mamy w środę na Nowennie do MB Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa majowego.

 

Nabożeństwo majowe w naszym kościele w poniedziałki, środy, piątki i soboty o godz. 18.30, w niedziele o 15.00.

 

W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Pierwszą Komunię św. dzieci z klasy III. Otoczmy je naszymi modlitwami, aby wytrwały w Bożej miłości. Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za wystrój kościoła, a przede wszystkim za dar ołtarza: kapę maryjną, komplet alby i komży kapłańskiej, komplety bielizny kielichowej, welon na cyborium, kołnierzyki do stuł.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary na cele parafialne i remontowe kościoła. Jeżeli chodzi o płatności to mamy uregulowane zobowiązania finansowe względem Kurii do końca roku 4333 zł. (Seminarium, UPJPII, Ubezpieczenie budynków, inne potrzeby diecezji), 1800 zł. na budownictwo sakralne. Tegoroczne rachunki za prąd do bieżącego miesiąca zapłacone 1734 zł, za gaz 5000 zł. Ze środków własnych przekazałem 60 stypendiów mszalnych na misje w intencji parafii.

Dzięki naszemu tartakowi mamy przygotowane drzewo na wymianę ogrodzenia od ul. Ks. Karola Wojtyły, mamy już kamień do obsypania kościoła czym wykończymy odwodnienie. W czerwcu mamy obiecane rozpoczęcie prac przy odnowieniu ostatniej części ścian w kościele.

 

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy II i III. O porządki bardzo proszę w piątek o godz. 16.00.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz