Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim.

 

W maju, w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w poniedziałki, środy, piątki i soboty o godz. 18.30, w niedzielę o godz. 15.00. Natomiast we wtorki i czwartki proszę, aby śpiewać Litanię do Matki Bożej przy kapliczkach.

 

W poniedziałek, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

 

W poniedziałek o godz. 19.00 zapraszam wszystkich strażaków do wspólnej modlitwy na mszy św. o błogosławieństwo Boże, opiekę św. Floriana w bezpiecznej służbie, a dla zmarłych o chwałę nieba.

 

We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane jak w niedziele.

 

W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa majowego.

 

W piątek, 6 maja, w liturgii będziemy obchodzili święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Jest to też I piątek miesiąca.

Spowiedź rano pół godziny przed mszą św. i popołudniu od godz. 17.00.

Do chorych zgłoszonych wcześniej w zakrystii pójdę od godz. 8.00.

 

W piątek po mszy św. wieczornej zebranie rodziców dzieci komunijnych.

 

W sobotę w ramach majówki odprawimy nabożeństwo I soboty miesiąca. Zapraszam do wspólnej modlitwy szczególnie Dzieci Maryi.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty dzielnicy Bębenki. Sprzątali: Halina Ptasińska, Bogusława Bogacz, Józefa Szala, Bogusława Podlipska, Mariusz Podlipski. W tym tygodniu troskę o kościół powierzam dzielnicy Wilczak.

 

W tym tygodniu oczyściliśmy wszystkie studzienki przy kościele, które zostały przykryte pokrywami i od każdej został założony kilkumetrowy odpływ nadmiaru wody. Założyliśmy też nowe odpływy z rynien, zastępując stare przegnite kolanka. Dziękuję panom, którzy się tym zajęli: Mieczysławowi Nędzy, Zbigniewowi Kosowskiemu, Janowi Cyganowi, Janowi Jarosowi, Janowi Pająkowi.

 

Za ławkami do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny i majowy numer Stasia.

 

W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności Julia Kłos i Wincenty Rosiek. Polecajmy ich miłosiernemu Bogu.

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz