Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

 

Serdeczne słowa wdzięczności kieruję do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.

 

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

 

W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.

 

Próba przed bierzmowaniem będzie w środę po mszy św. wieczornej.

 

Bierzmowanie uczniów klas VIII będzie w czwartek o godz. 18.00.

 

Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.00 spotkajmy się na godzinie miłosierdzia.

 

Za ławkami do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny.

 

W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności Antoni Hajda, Jan Paliwoda, Antonina Wierzba, Tomasz Jamiłowski. Polecajmy ich miłosiernemu Bogu.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz