W poniedziałek na mszy św. o godz. 17.00 spotkanie uczniów kl. VIII przygotowujących się do bierzmowania.

 

W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 16.30.

 

W czwartek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.

 

W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć tego dnia. Deklaracje można zabrać z ołtarzy bocznych. Jedną część zatrzymujemy dla siebie, a drugą z wpisaną datą podjęcia Duchowej Adopcji proszę zostawić w następnych dniach na ołtarzach bocznych.

 

Dzieci Maryi zapraszam na spotkanie w sobotę o godz. 15.00.

 

W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 10.30 będzie poświęcenie książeczek dla dzieci komunijnych.

 

W czasie Wielkiego Postu zapraszam na drogę krzyżową w każdy piątek o godz. 16.30. Na Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 15.00.

 

Bóg zapłać Dzielnicy Podbagnie za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty. Sprzątali: Aneta Opyd, Katarzyna Jurczyk, Władysława Kosowska, Wiesława Piwowarczyk, Maria Kosowska, Martyna Olszowik, Angelika Suter, Ewelina Wanat. W tym tygodniu troskę o kościół powierzam dzielnicy Wiślana.

 

Za ławkami do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wszelkich łask, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz