W poniedziałek na mszy św. wieczornej spotkanie uczniów kl. VII przygotowujących się do bierzmowania.

 

W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty.

 

Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia oraz wszystkich podeszłych wiekiem. Msza Święta z udzieleniem sakramentu namaszczenia i błogosławieństwem Najśw. Sakramentem o godz. 17.00. Bardzo proszę, aby rodziny postarały się o umożliwienie starszym i chorym przybycie na to nabożeństwo.

 

Bóg zapłać dzielnicy Do Bębenek za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty. Sprzątały panie: Marika Noworyta, Bogumiła Pająk, Zofia Jaros, Janina Jarczyk, Estera Grabowska, Kamila Szumniak. W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Bębenki.

 

Z naszej wspólnoty w ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Augustyn Środa. Niech Dobry Bóg przyjmie go do chwały swojego królestwa.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

czwartek – Święta Scholastyka (ok. 480-542), dziewica, siostra bliźniaczka Świętego Benedykta, patrona Europy.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz