W poniedziałek na mszy św. wieczornej spotkanie uczniów kl. VIII przygotowujących się do bierzmowania.

 

W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte z błogosławieństwem świec w naszej świątyni o godz. 7.00 i 17.00.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 16.30.

 

Tego dnia obchodzimy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

 

W czwartek przypada wspomnienie św. Błażeja, szczególnego patrona w chorobach gardła. Na mszy św. o godz. 7.00 będzie błogosławieństwo świec i wiernych za wstawiennictwem św. Błażeja.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano przed mszą św. i popołudniu od godz. 15.30.

Do chorych zgłoszonych wcześniej w zakrystii pójdę od godz. 8.00.

 

Bóg zapłać dzielnicy Kościelna za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty. Sprzątały panie: Władysława Michniak, Władysława Zborowska, Zofia Pająk, Halina Sędzielarz, Janina Adamczyk, Urszula Cygan. W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Do Bębenek.

 

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

 

Z naszej wspólnoty w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Barbara Szafran i Władysława Parzymięso. Niech Dobry Bóg przyjmie ich do chwały swojego królestwa.

 

 W tym tygodniu patronują nam:

 

Poniedziałek – Święty Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;

Czwartek – św. Błażej, biskup i męczennik (+316), patron kamieniarzy, mówców, śpiewaków;

Sobota – Święta Agata (III w.), dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz