Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” (List apostolski Ojca Świętego Franciszka „Aperuit illis”, nr 8).

 

W tym tygodniu od poniedziałku do soboty wszystkie msze św. będą odprawione o godz. 18.00, a więc nie będzie mszy porannych.

 

Bóg zapłać dzielnicy Piaski za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty. Sprzątały panie: Iwona Drabiec, Alicja Nędza, Bogusława Mucha, Teresa Basza, Jadwiga Kusior. W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Kościelna.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

poniedziałek – Święty Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy;

wtorek – święto nawrócenie św. Pawła Apostoła;

środa – Święci Biskupi Tymoteusz i Tytus (I w.), bliscy współpracownicy Świętego Pawła Apostoła;

piątek – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, filozof i teolog chrześcijański.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz