W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30.

 

W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożych darów, a zmarłym radość życia wiecznego.

Jest to jednocześnie trzeci piątek miesiąca, zapraszam do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji zmarłych 15 min przed mszą św. wieczorną.

 

Bóg zapłać wszystkim, którzy spotkali się na wspólnej modlitwie kolędowej tutaj w kościele i za zaproszenie do domów. Niech Pan Bóg Was błogosławi i strzeże, niech rozpromieni oblicze swoje nad Wami, niech Was obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Wam oblicze swoje i niech Was obdarzy pokojem.

 

Bóg zapłać dzielnicy Kasperczyków za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty. Sprzątały panie: Beata Paczuska, Grażyna Wierzba, Władysława Lichota. W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Piaski.

 

W przyszłym tygodniu od poniedziałku do soboty jestem zmuszony zmienić nieco godziny mszy św. Wszystkie msze św. będą odprawione o godz. 18.00, a więc nie będzie mszy porannych. W piątek intencja z godz. 7.00 będzie odprawiona przez drugiego kapłana również o godz. 18.00.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

poniedziałek – Święty Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;

środa – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego;

piątek – Święta Agnieszka (III/IV w.), dziewica i męczennica.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz