Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.

 

Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Wino, które zostanie przyniesione tego dnia do kościoła pobłogosławimy po mszy św. wieczornej.

 

We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.

 

Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o 16.30. 

 

W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 16.30 a po nim Msza Św. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Na ten dzień została udzielona dyspensa od postu piątkowego.

 

W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Za publiczny śpiew hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Przypominam, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.

 

Czas Bożego Narodzenia to również czas wizyty duszpasterskiej. Wzorem roku ubiegłego modlitwa w intencji rodzin z poszczególnych ulic będzie na dodatkowych mszach św. o godz. 18.00. proszę przynieść do kościoła wodę, którą pobłogosławimy do pokropienia naszych domów. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę, którą kapłani wspierają Dom Księży Chorych w Swoszowicach, Uniwersytet Papieski w Krakowie, misje i inne dzieła.

 

Jeżeli ktoś pragnie wizyty kolędowej w domu, będzie to możliwe po wcześniejszym zgłoszeniu tego w zakrystii. Jednak bardzo proszę, aby zgłoszeń dokonywać w najbliższym tygodniu, a wizyta odbywać się będzie po 3 stycznia.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela i dla najmłodszych styczniowy nr STASIA.

 

Bóg zapłać za porządki w kościele: sprzątali Anna Tarabuła, Elżbieta Kwarciak, Grażyna Wierzbic, Barbara Lelito, Bożena i Marek Kosowscy, Sabina Rucka, Monika Jaros, Małgorzata Szeliga. Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty Dzielnicy II i III. W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Podbagnie, a o sprzątanie bardzo proszę w czwartek po mszy świętej.

Pragnę podziękować też wszystkim, którzy zadbali o świąteczny wystrój świątyni: Panu Leśniczemu za choinki, panom Tadeuszowi Lizoniowi i Kazimierzowi Sarnie za ich przywiezienie. Panu Kościelnemu za szopkę i dekorowanie kościoła, Wiesłąwowi Kuchcie, Mariuszowi Kuchcie, Łukaszowi Kuchcie, Konradowi Szafranowi, Maciejowi Szumniakowi i lektorom za pomoc w przygotowaniu kościoła do świąt.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz