Msze Święte roratne sprawowane są we wtorki i czwartki o godz. 7.00, a w pozostałe dni o godz. 17.00.

 

Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

 

Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o 16.30. 

 

Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

Zachęcam do korzystania z sakramentu pokuty pół godziny przed mszą św. Spowiedź przed Bożym narodzeniem mamy przewidzianą 21 grudnia, ale będzie tylko dwóch księży więc proszę by bez kolejek i długiego oczekiwania zadbać wcześniej o spowiedź.

 

Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny i Staś.

 

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty dzielnicy Wilczak. Sprzątali: Iwona Kobiela, Helena Klimara, Krystyna Noworyta, Anna Kuchta. W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy I.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 13 grudnia – Święta Łucja (ok. 281304), dziewica i męczennica;

– wtorek, 14 grudnia – Święty Jan od Krzyża (1542-1591), karmelita, mistyk i doktor Kościoła.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz