W czwartek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dziękujmy Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prośmy o dobre jej wykorzystanie.

 

W listopadowej modlitwie za zmarłych poleconych w wypominkach jednorazowych modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia pół godziny przed wieczorną mszą świętą.

 

Bóg zapłać za sprzątanie Dzielnicy Wiślana i Kasperczyków .

Sprzątały panie: Adela Wierzba, Władysława Lichota, Teresa Paczuska. Ofiarę na kwiaty złożyły panie Waładysława Lichota, Teresa Paczuska i Kasperczyk. Niestety nikt więcej nie przyszedł do sprzątania więc nie mogliśmy pograbić liści, dlatego w dalszym ciągu bardzo proszę dzielnice Kasperczyków i Wiślana o zgrabienie liści – z p. Kościelnym proszę ustalić dzień i godzinę, natomiast troskę o kościół powierzam Dzielnicy Piaski, proszę w sobotę na godz. 7.30.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 10 listopada – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła;

– w czwartek 11 listopada – św. Marcin z Tours (ok. 316-397), biskup, żołnierz rzymski;

– w piątek 12 listopada – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik;

– w sobotę 13 listopada – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), pierwsi męczennicy Polski, eremici, misjonarze.

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz