Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Akt poświęcenia i Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmówimy po Mszy Świętej.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w naszym kościele we wtorki i czwartki o godz. 7.00, a w pozostałe dni tygodnia o godz. 17.00. Zapraszam szczególnie dzieci z lampionami i uczniów przygotowujących się do bierzmowania.

 

Zapraszam do modlitwy wypominkowej za zmarłych pół godziny przed wieczorną mszą świętą.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.30.

Również w środę po mszy św. spotkanie Rady Parafialnej.

 

Bóg zapłać za składane dziś ofiary na cele remontowe naszego kościoła.

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Kościelna.

Sprzątały panie: Halina Sędzielarz, Władysława Michniak, Władysława Zborowska, Zofia Pająk, Grażyna Bębenek, Grażyna Klimara, Urszula Cygan.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Do Bębenek

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

w poniedziałek 22 listopada – św. Cecylia (†III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej. Przy tej okazji bardzo dziękuję za prowadzeniu śpiewu p. organiście i życzę obfitości Bożych darów;

 

w środę 24 listopada – świeci męczennicy Andrzej Dung-Lac (1795-1839), prezbiter, i Towarzysze, pierwsi męczennicy wietnamscy, zginęli w latach prześladowań 1773-1862.

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz