Jutro radosna Uroczystość Wszystkich Świętych, msze św. jak w każdą niedziele.

O godz. 13.30 nieszpory za zmarłych i procesja na cmentarz.

 

We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. O godz. 16.30 będziemy się modlić za zmarłych w czasie procesji żałobnej w kościele.

 

Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za jedną osobę zmarłą, raz dziennie.

 

Wypominki można składać w zakrystii.

 

W listopadowej modlitwie za zmarłych poleconych w wypominkach jednorazowych będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia pół godziny przed wieczorną mszą świętą.

 

5 listopada przypada pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych zgłoszonych wcześniej w zakrystii. Spowiedź rano przed mszą św. i popołudniu od godz. 15.00.

 

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Podbagnie .

Sprzątały panie: Wiesława Piwowarczyk, Ewelina Wanat, Władysława Kosowska, Aneta Opyd, Małgorzata Zmarzły, Magdalena Nędzkowska, Katarzyna Jurczyk.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Wiślana i Kasperczyków. Jeżeli będzie sprzyjająca pogoda to posprzątalibyśmy liście w ogrodzie kościelnym. Prosiłbym też o wywiezienie zgrabionych liści.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz