Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcam do uczestniczenia w Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami – we wtorki i czwartki o 7.00, a w pozostałe dni tygodnia o 17.00.

 

Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o 16.30. 

 

W piątek 3 grudnia przypadnie pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. Okazja do spowiedzi świętej rano od 6.30 i popołudniu od godz. 15.00. Do chorych zgłoszonych wcześniej w zakrystii pójdę o godz. 8.00.

 

4 dzień grudnia to dzień modlitw w intencji Górników. Za wstawiennictwem św. Barbary na mszy św. o godz. 17.oo, wspierajmy modlitwą wszystkich górników obecnych i emerytowanych, a zmarłym wypraszajmy niebo.

 

Od dziś w zakrystii można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Parafia przekazuje7 zł. od każdej świecy. Jeżeli zostanie złożona większa ofiara przeznaczymy ją na funkcjonowanie grup dziecięcych w parafii.

 

W przyszłą niedzielę pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny i kolejny numer Stasia.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone na cele remontowe kościoła. W ostatnich tygodniach zebraliśmy 8990zł. w tym 6750 złożone w kopertach. W ostatnim czasie zakupiłem ornat z Niepokalaną i na Boże Narodzenie, 3 obrusiki na balaski i ambonę, 2 obrusy ołtarzowe i lektorium Bożonarodzeniowe, 3 obrusy na stolik z ampułkami, 8 szt. Serwetek ołtarzowych do i przed tabernakulum, 5 komży ministranckich, komplet świec ołtarzowych fioletowych i nowy odkurzacz do kościoła. Za remont ściany w kościele 66 680zł w tym 40tyś. dotacji, gaz 2 miesiące 980, prąd 2 miesiące 480.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty dzielnicy Do Bębenek. Sprzątali: Bogumiła Pająk, Zofia Jaros, Elżbieta Kałuża, Stanisława Handzlik, Janina Jarczyk, Agata Noworyta, Estera Grabowska, Kamila Szumniak. W tym tygodniu troskę o kościół powierzam dzielnicy Bębenki.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

wtorek – Święty Andrzej, brat Świętego Piotra, pierwszy uczeń powołany na Apostoła;

piątek – Święty Franciszek Ksawery (1506-1552), jezuita, niestrudzony głosiciel Ewangelii i patron misjonarzy katolickich;

sobota – Święta Barbara, (II/III w.), dziewica i męczennica, patronka dobrej śmierci, orędowniczka górników, hutników oraz osób bezrobotnych.

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz