Kończy się miesiąc październik. Zapraszam na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30, a w niedziele o godz. 15.00.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach różańca.

 

Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii.

 

Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych (Msze Święte jak niedziele) i Dzień Zaduszny.

1 listopada procesja na cmentarz parafialny o godz. 13.30.

2 listopada będziemy wspominali wszystkich wiernych zmarłych. W Dzień Zaduszny o godz. 16.30 zapraszamy na procesję do czterech stacji w naszej świątyni z modlitwą za wszystkich bliskich zmarłych. Po niej msza św.

 

Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za jedną osobę zmarłą, raz dziennie.

 

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę, konto parafialne i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność. Zebraliśmy 4815zł.

 

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Podlesie .

Sprzątały panie: Wiesława Lelito, Zofia Lech, Sabina Rucka, Monika Jaros, Maria Warchoł.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Podbagnie.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela i dla najmłodszych listopadowy nr Stasia.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w czwartek 28 października – święci apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, według tradycji głosili wiarę w Mezopotamii i Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz