Obchodzimy 21. Dzień Papieski. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

 

W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

 

Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Z przedsionka można zabrać ze sobą formularze wypominków, które będzie można składać w zakrystii od następnego poniedziałku.

 

Każdego dnia w październiku zapraszam na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30, a w niedziele o godz. 15.00.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach różańca.

 

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty Dzielnicy I.

Sprzątały panie: Władysława Bąba, Zofia Osadzińska, Zofia Kosowska, Agnieszka Sarna, Marita Kosowska.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy II i III.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

– w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;

– w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;

– w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych darów, opieki Matki Najświętszej i świętych patronów na każdy dzień.

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz