Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

 

W środę uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej

 

W piątek 22 października uroczystość św. Jana Pawła II, patrona Województwa Małopolskiego.  Dla naszej parafii jest to szczególna okazja do refleksji nad powszechnym powołaniem i dorastaniem do świętości. Bo któż z modlących się w tym kościele w Niegowici wraz z ks. Karolem Wojtyłą przypuszczał, że po latach będzie tak wspaniałym i wielkim świętym. Podobnie każdy z nas wierząc, ufając i kochając Pana Boga może osiągnąć świętość.

 

Każdego dnia w październiku zapraszam na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30, a w niedziele o godz. 15.00.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach różańca.

 

Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii od poniedziałku.

 

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty Dzielnicy II i III.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Podlesie.

 

Bóg zapłać za składane w dzisiejszą niedzielę ofiary na cele remontowe, czyli jak to zapowiadałem w ubiegłym miesiącu na zakup nowego gontu na dach kościoła i wymianę daszków na ogrodzeniu.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz