W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.

 

W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać w dni powszednie o godz. 16.30, a w niedziele o godz. 15.00.

Z pierwszym dniem października msze św. wieczorne w dni powszednie  będą odprawiane o godz. 17.00.

 

W pierwszy piątek miesiąca do chorych zgłoszonych w zakrystii pójdę o godz. 8.00.  Spowiedź rano od 6.30 i popołudniu od godz. 15.00 do 16.30.

 

W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.

 

Poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych będzie w środę 6 października o godz. 17.00. po mszy św. zebranie z rodzicami.

 

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Bębenki.

Sprzątali: Bożena Firek, Krzysztof Firek, Bogusława Bogacz, Halina Ptasińska, Józefa Szala, Władysława Kieres.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Wilczak.

Bóg zapłać za ofiary na cele remontowe, w ubiegłą niedzielę i na konto parafialne zebraliśmy 5545zł.

Z większych prac czekających nas w nieodległej przyszłości to wymiana kolejnych partii gontu na dachu kościoła, najlepiej byłoby to robić całymi połaciami, ale to ogromny wydatek, oraz naprawa ogrodzenia kościoła, które jest w bardzo opłakanym stanie.

Daszki ogrodzenia nie nadają się już do malowania, tak naprawdę same odpadają. Jest pomysł, aby wykonać je z blachy. Koszt daszków od ulicy Ks. K. Wojtyły bez drzewa wyniósł by ok. 4000 zł. Będzie trzeba też koniecznie pomalować belki. Pozostała część ogrodzenia jest niestety w jeszcze gorszym stanie. Chciałbym wszystkie ofiary składane przez okres zimowy przeznaczać na te cele.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela a dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny i październikowy numer Stasia.

 

Dzisiaj przed kościołem grupy ministrantów i Dzieci Maryi przeprowadzają zbiórkę ofiar na cele duszpasterstwa dzieci i młodzieży. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

 

W tym tygodniu patronują nam:

–  poniedziałek 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), kapłan, patron dzieł miłosierdzia;

 

–  wtorek 28 września – św. Wacław (ok. 907-929 lub 935), męczennik, król i patron Czech, zginął za wiarę z rąk brata;

 

– w środę 29 września – święci archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał, szczególni posłańcy od Boga;

 

–  czwartek 30 września – św. Hieronim (ok. 347-420), prezbiter i doktor Kościoła, tłumacz Pisma Świętego na język łaciński;

 

–  piątek 1 października – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka, patronka misji katolickich;

 

–  sobotę 2 października – Święci Aniołowie Stróżowie, opiekunowie niebiescy dani nam przez Boga.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych darów, opieki Matki Najświętszej i świętych patronów na każdy dzień.

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz