Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Piaski.

Sprzątały panie: Józefa Wierzba, Jolanta Mazurek, Zofia Klimara, Jadwiga Kusior, Elżbieta Fuczek, Alicja Nędza, Teresa Basza, Józefa Kosowska, Ewelina Kaszuba.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Kościelna.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę i piękne przeżycie naszego parafialnego Odpustu i Dożynek.

 

W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. W tych intencjach modlić się będziemy na Nowennie do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. Poświęcenie ziarna na mszy św. o godz. 19.00.

 

W sobotę o godz. 18.30 Nowenna tygodni przed beatyfikacją Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, w czasie której modlimy się na różańcu.

 

Po wakacjach rozpoczynamy kolejny etap przygotowania do sakramentu bierzmowania. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VII i VIII wraz z rodzicami w piątek na mszy św. o godz. 19.00.

 

Spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o godz. 16.00

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela, a dla najmłodszych wrześniowy numer Stasia.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych darów, opieki Matki Najświętszej i świętych patronów na każdy dzień.

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz