Obchodzimy dzisiaj nasz parafialny odpust. Dziękujemy Panu Bogu za dar Matki Bożej w jej Jasnogórskim wizerunku. Wstawiennictwu Maryi polecajmy szczególnie rodziny naszej parafii prosząc o miłość w małżeństwach, wiarę w sercach dzieci, by wypraszała im dary Ducha Św. Jednocześnie dziękujemy za plony, za opatrzność Boża nad naszą miejscowością i prosimy o umiejętność dzielenia się dobrami ziemi i pracy naszych rąk. Bóg zapłać za ten piękny wieniec dożynkowy mieszkańcom Małego Mętkowa.

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Wiślana i Kasperczyków. Sprzątały panie: Beata Paczuska, Teresa Paczuska, Władysława Lichota, Natalia Olszowik, Danuta Tuczek, Adela Wierzba, Jolanta Szala.

Panu kościelnemu dziękuje za piękną dekorację nie tylko na ten dzień odpustu, ale też za całoroczne dbanie o wygląd naszej świątyni. Za przycięcie iglaków przed kościołem dziękuję państwu Jadwidze i Tadeuszowi Kusior.  Dziękuję tym wszystkim, którzy włączają się w upiększenie tej odpustowej uroczystości, by chwała Boża była jeszcze większa na tej naszej ziemi. Szczególne słowa podziękowania kieruję ku ks. kanonikowi, dr Janowi Piwowarczykowi który z wielką radością przyjął zaproszenie na tę uroczystość, za słowo Boże i celebrację tej eucharystii. Wszystkim przybyłym gościom, kapłanom. Dziękuję strażakom i górnikom, którzy tradycyjnie włączają się w ten odpust. Dziękuję Orkiestrze Górniczej z Libiąża, Panu Sołtysowi, Służbie liturgicznej ołtarza, Dzieciom Maryi, niosącym baldachim, feretrony, chorągwie, dzieciom sypiącym kwiaty i oczywiście ich rodzicom.

W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Piaski.

W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.

W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

 

1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla dzieci, wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele o godz. 8.00

 

Piątek 3 września to pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed poranną mszą św. oraz popołudniu od godz. 17.00.  Do chorych zgłoszonych wcześniej pójdę od godz. 8.00.

W sobotę o godz. 18.30 Nowenna tygodni przed beatyfikacją Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, w czasie której modlimy się na różańcu.

 

W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 10.30 będzie poświęcenie tornistrów i błogosławieństwo uczniów. Zapraszam wszystkie dzieci z rodzicami do wspólnej modlitwy.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela i Mały Gość Niedzielny.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych darów, opieki Matki Najświętszej i świętych patronów na każdy dzień.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

w piątek – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła, teolog, reformator.

 

 

 Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz